27 Haziran 2016 Pazartesi

Otomatik Backlink Oluşturucu

Backlink oluşturucu nedir? Backlink nedir? Backlink Çeşitleri Nelerdir?


Backlink oluşturucu aracımız ile ücretsiz 30 ile 40 siteden sizlere backlink kazandırır. Bu backlinkler sayesinde, arama motorları olan; google, yandex, bing, altavista vb. tüm arama motorlarında sitenizin sıralamalarda yükselmesini sağlayacaktır. Backlink Oluşturucu

Ayriyeten sitenizin pagerank ve trustrank değeri artış gösterecektir. Sitenizin popüleritesi artaracaktır. Bu sayede aktif kullanıcı ve ziyaretçi sayınız yükselişe geçecektir.

Ücretsiz sunduğumuz bu araç zamanla daha da geliştirilerek, bugün 40 ise ilerleyen zamanlarda 500 ve daha fazla backlink oluşturabileceğiniz siteler eklenip, güncellenecektir. O yüzden size tavsiyemiz bizi sosyal ağlarda, blog sayfamızda takip etmenizdir.

Backlink oluşturama aracımıza; BACKLİNK OLUŞTURUCU linkinden ulaşabilirsiniz.

Peki; Backlink Nedir?
Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya text linkinin bulunması durumunda arama motoru sonuçlarındaki sıralamasının yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.
Backlink'in Türkçe anlamı Gerilink demektir.

Bir web sitesi herhangi başka bir siteye eklendiği zaman Google ve diğer arama motorlarında "www.siteadi.com" şeklinde aratıldığında çıkan siteler, o aratılan web sitesine backlink vermiş demektir. Site ile alakalı linkler PageRank™ artışına katkı sağlar fakat Vikipedi gibi yüksek PR değerine sahip siteler PR değerlerini korumak için site dışına bağlantılarda nofollow etiketini kullanır.[1] Bu linkler arama motorları tarafından göz ardı edilir, backlink olarak dikkate alınmaz. Google çeşitli durumlar için nofollow etiketi kullanımını tavsiye eder.[2]

Arama motorlarının birinci mantığı, bir siteye başka bir siteye link veriyorsa demek ki bu site iyi bir sitedir, kötü olan bir siteye kimse link vermez. Backlink sitenin PageRank'ının yükselmesinde en etkili araçtır. Ancak Pr'ı ( PageRank ) yüksek olan sitelerden link almak daha faydalıdır. Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağına Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir. Backlink almanın faydaları olduğu gibi backlink vermenin zararları da vardır. Sitemizdeki link çıkışı (yabancı) ne kadar az ise SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) açısından o kadar iyidir. Ayrıca pornografik, warez sitelere backlink verirseniz arama motorları o siteler sizin yüzünüzden yükseldiği için sizi de cezalandıracaktır.

Backlink'in sitenize faydalı olabilmesi için backlink veren sitenin en az sizin sitenize göre C Class ip kullanıyor olması gerekli. (Mesela sizin sitenizin ip adresi 1.1.1.1 diğer sitenin en az 1.1.2.3 olması gerekli) Bu arama motorlarının kendi sitemize backlink vererek onları yükseltmemizi önlemek için yapılan bir sistemdir ancak günümüzde genellikle küçük sitelerde shared hosting (paylaşımlı hosting) kullanıldığından bazen kendinizin olmayan bir siteden bile backlink aldığınızda bu sorunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca backlink aldığınız site sizin sitenizle aynı kategoride ise size çok daha fazla faydası olur.

Peki; Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Backlink çeşitleri aşağıda sıraladığımız gibidir.

Sosyal İmleme
Pligg ve Dugg gibi web sitelerine yapılan link paylaşımlarının tümüne verilen çalışmalardır.

Dizin
Bazı sitelerin sıralanması ve amaçlarına göre kategoriler oluşturan web siteleridir.

Forum Tanıtımı
Forum sitelerine, web sitelerinin makale tanıtımı şeklinde yayımlanmasıdır. Günümüzde forumlardaki profil alanlarında imza veya site adresi olduğundan bazı kişiler imzasına site adresini ekliyor ve birkaç yorum ile backlink kazanıyor. Bu sebeple günümüzde forumlarda çok sayıda link çıkışı olduğundan forumlardan gelen backlinklerin değeri azalmıştır.

Wikipedia Tanıtım
Wiki tabanlı genelde Media Wiki alt yapısı kullanan web sitelerine yapılan makale paylaşımıdır.

İwebtool Backlink
Google‘ ın çok sevdiği Dizinlerden bir tanesidir ve en eski dizin projelerindendir. Belirli ücret karşılığından yapılmaktadır.

Dmoz Backlink
Google'ın belki de en çok önem verdiği backlink sitesidir. Sitenizi eklemek pek kolay değildir genelde belirli bir kategoride yoğunlaşmış ve o kategoride lider siteler eklenir. Sitenizi eklemek için dmoz.org adresinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurular gönüllü editörler tarafından değerlendirilmekte ve yeterli bulunursa söz konusu kategoriye eklenmektedir. Sitenizi eklemek için başvuru yapabileceğiniz gibi editör olmak için de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca şunu da eklemek gerek ki günümüzde ücretli %100 garantili dmoz backlink satılmakta ve alakasız kategorilere site linkleri eklenmektedir.

Footer Link Çıkışı
Sitenin en alt bölümünden link alma şeklidir. Footer bölümünden link alınma durumunda yüksek ihtimalle linkler tüm sayfalarda gözükecektir. Footer link bir anda çok sayıda link sahibi olmanızı sağlar, ancak alakasız sayfalardan linklere sahip olabilirsiniz, bu optimizasyon açısından negatif bir etki olabilir. Aynı şekilde Footer link çıkışı sonucunda linklerin silinmesi negatif bir etki yapacaktır. Backlink için en çok kullanılan bölge olmasına rağmen son dönemde en riskli bölgedir.
Kaynak: wikipedia

1 yorum: